Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim

Sekcja artykułów i zdjęć archiwalnych

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Archiwum

Stowarzyszenie absolwentów Bolesławowo Business Week

Email Drukuj PDF

DSC02462W Bolesławowie w roku 2011 i 2012 zorganizowano polską edycję amerykańskiego programu Business Week. Jest to program, w którym młodzież, głownie ze szkół z powiatu starogardzkiego, uczy się zasad przedsiębiorczości i biznesu pod czujnym okiem tzw. Company Advisors, którzy pochodzą USA i są menedżerami średniego i wyższego szczebla amerykańskich firm, np. Boeing. Cały program odbywa się w języku angielskim.

Owa inicjatywa spotkała się z wielkim entuzjazmem uczestników programu i władz lokalnych. Część uczestników dołączyła do Stowarzyszenia Absolwentów Business Week w Gdyni. Jest to stowarzyszenie, które zrzeszało absolwentów Business Week z całego Pomorza. Działalność tego stowarzyszenia to promocja przedsiębiorczości, organizowanie spotkań z przedsiębiorcami i szkoleń z zakresu rozwoju osobistego, rekrutacja stażystów do udziału w programie oraz wiele innych. Założyciele tamtejszego Stowarzyszenia wpadli na pomysł, aby założyć następne stowarzyszenie o nazwie Poland Business Week. Jest to organizacja, która będzie się zajmować wspieraniem edycji programu Business Week w Polsce, organizowaniem kół w miastach, przy których owy program się odbywa oraz wszelkimi innymi akcjami związanymi z przedsiębiorczością i biznesem.

W związku z powyższym naturalną koleją rzeczy było powstanie takiego koła absolwentów Bolesławowo Business Week w Starogardzie Gdańskim. W tegoroczne zimowe ferie w Ognisku Pracy Pozaszkolnej odbyło się spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia Poland Business Week- Oli Wierzby, Wiktora Jodłowskiego oraz Alana Zajączkowskiego wraz z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Powiatu Starogardzkiego. Po wstępnych rozmowach zaproponowano powstanie koła zrzeszającego absolwentów edycji programu w Bolesławowie.

W dniu 2 marca 2013, również w OPP, roku doszło do spotkania owych absolwentów. Na spotkaniu były poruszane kwestie sensu działania koła, zadań i najbliższych planów. 2 tygodnie później odbyło się spotkanie integrujące członków koła, po którym wybrano jego zarząd.

W ramach naszej przyszłej działalności planujemy organizować spotkania z przedsiębiorcami, inwestorami i politykami, prelekcje i wykłady dotyczące rozwoju osobistego, wspieranie rekrutacji i promocji programu Business Week w szkołach w powiecie starogardzkim oraz pomoc w jego organizacji. Galerię zdjęć z tegoż spotkania można zobaczyć tutaj

Wojciech Żygowski

Poprawiony: wtorek, 26 marca 2013 13:18